Krzem w burakach cukrowych - Wzmacnia, Odżywia, Chroni

Krzem w burakach cukrowych

Buraki cukrowe są oczkiem w głowie wielu gospodarstw rolnych. Nic dziwnego. Odpowiednio prowadzona produkcja i dbałość o szczegóły pozwoli zbudować wysoki plon o bardzo dobrych parametrach. Buraki cukrowe to rośliny wymagające bardzo dobrych stanowisk oraz przemyślanego nawożenia i dostarczania roślinie makro i mikroelementów. Wśród mikroelementów na jakie należy zwrócić uwagę przy nawożeniu tej roślin jest krzem (Si) Jego dostarczenie roślinie pozwala podnieść plonowanie i wzmacniać naturalne zdolności obronne organizmu. Krzem w burakach cukrowych to nowe możliwości na które warto zwrócić uwagę.

Wzmacnia, odżywia, chroni

Krzem jest popularnym pierwiastkiem w przyrodzie. Niestety za jego popularnością nie idzie jego dostępność dla roślin. Szereg badań prowadzonych w kraju i na świecie udowadnia, że krzem dostarczany roślinom w sposób umożliwiający jego pobranie przez rośliny niesie szereg pozytywnych skutków. Rośliny zaopatrzone w krzem są bardziej odporne na ataki patogenów (owady, grzyby), lepiej opierają się warunkom fizycznym jak wiatr, silne opady deszczu. Krzem biorąc udział w licznych procesach biochemicznych podnosi znacząco wchłanianie innych pierwiastków.

Agriker Silicium – krzem w płynnej formule

Buraki cukrowe wymagają precyzji. Nawóz krzemowy w burakach cukrowych Agriker Silicium to płynna formuła nawozu. Pełna rozpuszczalność pozwalająca na szybkie i precyzyjne zaopatrzenie roślin w krzem. Produkowany w najwyższych standardach pozwala w pełni korzystać z możliwości jakie niesie nawożenie roślin krzemem. Krzem zawarty w Agriker Silicium został dodatkowo wsparty działaniem potasu.

Sprawdzony w praktyce

Nawóz krzemowy Agriker Silicium, a dokładniej jego wpływ na plonowanie buraka cukrowego potwierdzają wyniki badań. Dr. Inż. Arkadiusz Artyszak w 2016 roku przeprowadził badania z użyciem nawozu krzemowego.  W uprawie buraka cukrowego aplikowano Agriker Silicium w ilości 0,5l preparatu na hektar uprawy. Zabieg wykonano trzykrotnie w następujących fazach rozwoju roślin:

1. Agriker Silicium  x: 0,5 l/ha w fazie 6 liści buraka (BBCH 16);
2. Agriker Silicium  x: 0,5 l/ha 7-14 dni po pierwszym zabiegu
3. Agriker Silicium  x: 0,5 l/ha 7-14 dni po drugim zabiegu

Krzem w burakach cukrowych

Wpływ 3 zabiegów Agriker Silicium na plon biologiczny cukru

Wpływ 3 zabiegów Agriker Silicium na plon technologiczny cukru

Wpływ 3 zabiegów Agriker Silicium na plon korzeni buraków cukrowych

nawóz krzemowy w burakach

Coraz więcej gospodarstw rolnych sięga po krzem w nawożeniu buraka cukrowego. Producenci dostrzegają znaczenie tego pierwiastka i widzą jego pozytywny wpływ na poziom produkcji

Celem nadrzędnym stosowania krzemu w uprawie buraków jest osiąganie wysokich plonów o jak najlepszych parametrach. 

krzem w burakach cukrowych

Krzem może być dobrym wsparciem w ochronie roślin przed nalotami szkodników takich jak mszyca 

Poznaj Agriker Silicium

Nawóz Krzemowy – płynna formuła dla maksymalnej skuteczności.

AgroFakt o krzemie

Nowy kierunek w nawożeniu, nowe możliwości kreowania plonu buraka cukrowego.

 

Rzepaki – nawożenie krzemem

Podnieś plonowanie i odporność. Wzmocnij zimotrwałość roślin.