Nawóz startowy - Agriker Top - Skuteczne nawożenie dolistne aminokwasami

Nawóz startowy – intensywny start ozimin.

Nawóz startowy będzie tej wiosny potrzebnym wsparciem w wielu gospodarstwach rolnych. Pierwsze wiosenne dni i zniknięcie okrywy śnieżnej pozwalaj na pierwsze oceny ozimin których obraz rysuje się bardzo różnie. 

Intensywne, długotrwałe mrozy i nie wszędzie występująca okrywa śnieżna są przyczyną częściowych lub całkowitych uszkodzeń ozimin. Jakkolwiek przy tych drugich nie wiele już możemy zrobić, tak te pierwsze możemy jeszcze wzmocnić.

Nawóz startowy – na stresy po zimie

Nawóz używany do wiosennego wzmocnienia startu roślin to dobre rozwiązanie, by szybko i skutecznie wesprzeć oziminy po zimowych stresach. Dostarczając łatwo przyswajalnych składników odżywczych stymulujemy prawidłowe procesy rozwojowe.

 

Agriker Top – aminokwasy na start

Doradcy Agroconsult oceniając uprawy po zimowaniu, tam gdzie jest potrzeba i może to mieć wpływ na rośliny polecają Agriker Top. Preparat o wysokiej zawartości aminokwasów, węgla organicznego i azotu ma silne działanie pobudzające rośliny dzięki czemu doskonale sprawdza się jako nawóz startowy dla upraw polowych.

Aminokwasy zawarte w Agriker Top są intensywnie i szybko przyswajane. Stanowią gotowy budulec dla roślin, które nie tracą energii na ich syntezę. Będąc doskonałym nośnikiem dla mikroelementów i witamin pomagają roślinie zregenerować się po zimie.  Agriker z aminokwasami wspiera szybki wzrost systemu korzeniowego co pozwala roślinom na dobre wykorzystanie nawożenia mineralnego i zmniejszyć straty azotu (N). Płynna formuła pozwala na szybkie przygotowanie cieczy roboczej i skuteczną aplikację.

Nawóz startowy Agriker Top – kiedy stosować

Aplikację warto wykonać w pierwszym możliwym terminie. Gdy wiemy, że wegetacja roślin już ruszyła i będą one w stanie wykorzystać efektywnie podane wsparcie.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Krzem przed zimą

| buraki cukrowe, Rolnictwo, Szkodniki | No Comments

adminAdministrator strony internetowej.

Szarek komośnik

Szarek komośnik

| buraki cukrowe, Rolnictwo, Szkodniki | No Comments

Piotr LizakSpecjalista ds. Agronomii. Agronom od kilku lat związany z Agroconsult. Specjalizuje się w uprawach malin, tytoniu, fasoli i dyni.

krzem w uprawie buraków

Krzem w burakach – dobry duet na dobry plon

| Nawożenie, Rolnictwo, Uprawa buraków cukrowych | No Comments

Bartosz KaletaDoradca agrotechniczny Prywatnie fan wolności jaką dają motocykle. Zawodowo specjalista w podnoszeniu odporności roślin, optymalizacji produkcji. Pomaga rolnikom zarabiać więcej!

Wiosenna stymulacja ozimin

| Nawożenie, Rolnictwo | No Comments

Wojtek CałusDoradca agrotechniczny 

 Agriker TOP – siła aminokwasów

Zapewnij intensywny start swoich upraw. Wykorzystaj potencjał bioaktywnych aminokwasów i buduj doskonały plon.