Nawóz startowy - Agriker Top - Skuteczne nawożenie dolistne aminokwasami
was successfully added to your cart.

Nawóz startowy – intensywny start ozimin.

Nawóz startowy będzie tej wiosny potrzebnym wsparciem w wielu gospodarstwach rolnych. Pierwsze wiosenne dni i zniknięcie okrywy śnieżnej pozwalaj na pierwsze oceny ozimin których obraz rysuje się bardzo różnie. 

Intensywne, długotrwałe mrozy i nie wszędzie występująca okrywa śnieżna są przyczyną częściowych lub całkowitych uszkodzeń ozimin. Jakkolwiek przy tych drugich nie wiele już możemy zrobić, tak te pierwsze możemy jeszcze wzmocnić.

Nawóz startowy – na stresy po zimie

Nawóz używany do wiosennego wzmocnienia startu roślin to dobre rozwiązanie, by szybko i skutecznie wesprzeć oziminy po zimowych stresach. Dostarczając łatwo przyswajalnych składników odżywczych stymulujemy prawidłowe procesy rozwojowe.

 

Agriker Top – aminokwasy na start

Doradcy Agroconsult oceniając uprawy po zimowaniu, tam gdzie jest potrzeba i może to mieć wpływ na rośliny polecają Agriker Top. Preparat o wysokiej zawartości aminokwasów, węgla organicznego i azotu ma silne działanie pobudzające rośliny dzięki czemu doskonale sprawdza się jako nawóz startowy dla upraw polowych.

Aminokwasy zawarte w Agriker Top są intensywnie i szybko przyswajane. Stanowią gotowy budulec dla roślin, które nie tracą energii na ich syntezę. Będąc doskonałym nośnikiem dla mikroelementów i witamin pomagają roślinie zregenerować się po zimie.  Agriker z aminokwasami wspiera szybki wzrost systemu korzeniowego co pozwala roślinom na dobre wykorzystanie nawożenia mineralnego i zmniejszyć straty azotu (N). Płynna formuła pozwala na szybkie przygotowanie cieczy roboczej i skuteczną aplikację.

Nawóz startowy Agriker Top – kiedy stosować

Aplikację warto wykonać w pierwszym możliwym terminie. Gdy wiemy, że wegetacja roślin już ruszyła i będą one w stanie wykorzystać efektywnie podane wsparcie.

Artykuły wybrane dla Ciebie

krzem w rzepaku jesienią

Krzem w rzepaku jesienią

| Nawożenie, Rolnictwo | No Comments
Z artykułu dowiesz się, na co krzem wpływa w rzepaku, jak stymuluje pobieranie składników odżywczych i czemu warto go stosować w czasach długotrwałych susz. Krzem w rzepaku jesienią Krzem w...
adiuwant doglebowy

Adiuwant doglebowy – PeriTerra

| Rolnictwo | No Comments
Adiuwant doglebowy - 6 zalet Adiuwant doglebowy jest odpowiedzią na potrzebę ograniczania strat środków ochrony roślin stosowanych w zabiegach doglebowych. Równie ważne było podniesie skuteczności ŚOR, jak i poprawa efektywności...
Resztki pożniwne

Resztki pożniwne – poświęć im czas. Warto!

| Rolnictwo | No Comments
Resztki pożniwne w pięciu krótkich krokach Resztki pożniwne traktowane jako problem? To błąd! Resztki pożniwne są naturalnym nawozem, który możesz wykorzystać by osiągnąć obfite plony. Zobacz 5 powodów dla których...
nawóz z krzemem nawożenie zbóż

Nawóz z krzemem w uprawie zbóż

| Rolnictwo | No Comments
Nawóz z krzemem w uprawie zbóż Nawóz z krzemem w uprawie zbóż dostarczany dolistnie, to mniejsza podatność na ataki szkodników i grzybów. Silniejsze rośliny odporniejsze na wyleganie, mniejsze straty nawozów...

 Agriker TOP – siła aminokwasów

Zapewnij intensywny start swoich upraw. Wykorzystaj potencjał bioaktywnych aminokwasów i buduj doskonały plon.