Kożuch na gnojowicy - aktywacja gnojowicy przy pomocy Penergetic-g

Kożuch na gnojowicy to częsty problem z którym boryka się wielu producentów trzody chlewnej, bydła mlecznego jak i innych zwierząt hodowlanych. Osady na dnie zbiorników, wanien i kanałów gnojnych. Ograniczony przepływ wspomnianych już kanałów które stają się wylęgarnią much, duszący zapach nie muszą być codziennością. Rozwiązaniem problemów może stać się Penergetic-g. Technologia dedykowana do stymulacji prawidłowych procesów w gnojowicy.

Gnojowica – czym jest?

Gnojowica, czyli mieszanina odchodów, moczu, wody powstaje przy produkcji zwierzęcej w systemach bezściółkowych. Prawidłowo gromadzona, przetwarzana stanowi doskonały nawóz. Osady, kożuchy i brak homogenizacji jej struktury powoduje jednak, że dla wielu producentów rolnych gnojowica to przykry problem, a nie cenne źródło naturalnych związków. Jej skład może się różnić od siebie. Jest uzależniony od gatunku zwierząt hodowlanych oraz sposobu żywienia.

Kożuch na gnojowicy.

Kożuch na gnojowicy to najczęstszy problem wymieniany przez rolników. Boryka się z nim większość producentów wołowiny i wieprzowiny. Powstaje w kanałach, zbiornikach,wannach. Stojąca gnojowica poddawana jest naturalnemu działaniu praw fizyki. Sedymentacja powoduje rozdzielenie się poszczególnych frakcji składowych gnojowicy.

Chemia stosowana do dezynfekcji, antybiotyki, sztuczne dodatki paszowe często powodują osłabienie naturalnej mikroflory gnojowicy. Osłabione bakterie nie są  stanie przeprowadzić prawidłowych procesów rozkładu nawozu.

Penergetic-g – działanie.

Penergetic-g ma za zadanie wspierać prawidłowe życie mikrobiologiczne gnojowicy. Stymuluje on prawidłowe procesy poprzez pobudzanie bakterii tlenowych i prowadzonych przez nie procesów. Aktywując procesy tlenowe ogranicza znacznie wydzielanie amoniaku, a więc i straty azotu. Poprawia również mikroklimat chlewni, obory, kurnika co wpływa pozytywnie na stan zdrowia zwierząt oraz wydajność produkcji. Badania wykazują redukcję tak zwanego efektu czerwonych oczu oraz kaszlu u zwierząt.

Znaczący spadek w nakładach czasowych i energetycznych na pracę przy opróżnianiu kanałów, czy zlewni niesie ze sobą konkretne oszczędności.

Kożuch na gnojowicy – aplikacja Penergetic-g

Penergetic-g aplikujemy poprzez rozcieńczenie preparatu w wodzie. Używamy (wiadra, konewki.

Jeśli naszym celem jest kożuch na gnojowicy, wówczas rozpuszczamy Penergetic-g w ilości ok. 2kg preparatu na 100 tyś litrów gnojowicyPotrzebne będzie do tego kilkadziesiąt litrów wody. W przypadku posiadania mieszadła rozlewamy zawiesinę po całym zbiorniku i mieszamy. Gdy nie posiadamy mieszadła, wlewamy preparat w jak największą ilość miejsc. Pamiętajmy, by dokonać wlewu pod kożuch, do płynnej frakcji. W tym celu wykonujemy w osadzie wierzchnim otwór i wlewamy doń część przygotowanego roztworu. Czynność powtarzamy.

Aplikacja w oborach i chlewniach.

Preparat Penergetic-g jest w pełni bezpieczny dla zwierząt. Nawet w przypadku jego spożycia przez zwierzęta nie będzie miał negatywnego wpływu na ich zdrowie jak i przydatność rzeźną. W celu poprawy warunków w obiektach inwentarskich i upłynniania/aktywacji gnojowicy w kanałach, nieckach rozcieńczamy produkt w wodzie i za pomocą konewki, wiadra rozlewam preparat po rusztach, kanałach. Dawka preparatu to 5g/DJP/tydzień 

 

Penergetic-g – aktywator gnojowicy

Poznaj szwajcarską technologię aktywacji gnojowicy

Penergetic-g – SKLEP

Aktywator gnojowicy, do likwidacji osadów, kożuchów i ograniczania odoru.

Nawóz Krzemowy – Nowość

Stymulacja krzemem – Nowe możliwości