Słoneczne warsztaty na Krecie 2018 - Agroconsult - Rolnictwo

Warsztaty agronomiczne na Krecie 2017.

Ta największa Grecka wyspa, a zarazem piąta co do wielkości wyspa na śródziemnomorska stała się miejscem tegorocznych warsztatów agronomicznych.

Współcześnie Kreta kojarzy się nam głównie z piaskiem, morzem i popularnym kierunkiem turystycznym. Ta wyspa mogłaby się jednak utrzymać bez turystyki. Wbrew pozorom, rolnictwo radzi sobie tutaj bardzo dobrze.

Równina Mesarra oraz płaskowyż Lassithi to dwa główne obszary wykorzystywane na wyspie dla potrzeb rolnictwa. Niegdyś, w czasach starożytnych uprawiano tutaj duże ilości zboża. Produkcja ta była tak wysoka, że starczało nie tylko na wewnętrzne potrzeby wyspy, ale i było eksportowane do innych rejonów basenu morza śródziemnego.

Dziś uprawia się tutaj banany, ananasy oraz oczywiście cytrusy, a w nowoczesnych szklarniach produkuje się pomidory szklarniowe oraz ogórki.

Kreta to również blisko 1000 ha winorośli z których produkuje się coraz bardziej cenione na świecie gatunki win. Każdy komu Grecja kojarzy się z oliwą nie będzie rozczarowany i tutaj. Klimat sprzyja uprawie tych roślin, a gaje oliwne zajmują szerokie połacie okolicznych wzgórz.

Poznaj Agriker Silicium

Nawóz Krzemowy – płynna formuła dla maksymalnej skuteczności.

Czy inwestować w rozkład resztek?

Poznaj zalety szybkiego i prawidłowego procesu humifikacji resztek.

Śnieć cuchnąca

Rozpoznawanie choroby i przeciwdziałanie