penergetic-k

Optymalne kompostowanie i humifikacja

  • Poprawia mikroklimat obór, kurników, chlewni
  • Sprzyja prawidłowym procesom rozkładu obornika
  • Ułatwia czyszczenie pomieszczeń inwentarskich
  • Ogranicza nieprzyjemny zapach
  • Ogranicza występowanie much
  • Przyśpiesza proces tworzenia humusu
  • Wspiera produkcję wysokiej jakości kompostu

Indywidualne Warsztaty

Zaproś nas do Twojego gospodarstwa. Poznaj potencjał Twoich upraw i dowiedz się jak go uwolnić. Skorzystaj z doświadczenia i wiedzy rolników oraz innowacyjnych technologii opracowanych przez krajowych i światowych specjalistów.

Pomożemy Ci

Zidentyfikujemy zagrożenia potencjału plonotwórczego. Określimy możliwość rozwoju systemu korzeniowego jako jednego z filarów sukcesu produkcji. Przeprowadzimy analizę wody stosowanej do zabiegów ochrony roślin.

Optymalizacja produkcji

Te działania pozwolą nam opracować indywidualny program optymalizacji prowadzonej produkcji. Program ten w połączeniu z Twoim doświadczeniem i wiedzą o posiadanej ziemi pozwoli osiągać nie tylko doskonałe jakościowo plony, ale i świetne efekty ekonomiczne.

penergetic-p
Penergetic k to innowacyjny prebiotyk stymulujący rozwój pożytecznych organizmów, a co za tym idzie intensywnie wspiera procesy tworzenia humusu, ogranicza rozwój patogenów i dba o zachowanie poprawnego mikroklimatu w oborach, tuczarniach i kurnikach. Jest doskonałym stymulatorem tworzenia humusu, przyśpieszenia rozkładu obornika.

Poznaj siłę

penergetic-p

https://rolnictwo.agroconsult.pl/wp-content/themes/salient/css/fonts/svg/arrows_slim_left.svg

Penergetic k możemy stosować w oborach, kurnikach, chlewniach oraz innych obiektach inwentarskich gdzie zwierzęta trzymane są na ściółce lub innym stałym podłożu.

Pytania i odpowiedzi:

Gdzie stosować Penergetic-k

Penergetic-k możemy stosować w oborach, kurnikach, chlewniach oraz innych obiektach inwentarskich gdzie zwierzęta trzymane są na ściółce lub innym stałym podłożu.
Preparat znajduje swoje zastosowanie również na pryzmach obornika, w zakładach produkujących kompost, w przetwarzaniu odpadków organicznych. Penergetic można stosować zarówno w warunkach przemysłowych jak i w użytku przydomowym, w kompostownikach czy niewielkich hobbystycznych hodowlach.

Jakie zalety wynikają ze stosowania Penergetic-k?

Produkt w szybkim czasie od aplikacji ogranicza występowanie nieprzyjemnych zapachów. Ogranicza występowanie much i poprawia warunki bytowe zwierząt inwentarskich. Wspiera rozwój mikroorganizmów. Przeciwdziała skutecznie niewłaściwym procesom gnilnym w oborniku czy kompoście. Ułatwia mechaniczne czyszczenie kurników, tuczarni i innych obiektów inwestorskich. Odpowiednio przygotowany humus, obornik czy kompost są doskonałym materiałem do wzbogacania gleb rolniczych czy innych upraw. Ściółki na których stosowny jest Penergetic-k są bardziej suche.

Jak aplikować penergetic-k?

Penergetic-k można aplikować w formie oprysku lub na sucho.
W przypadku aplikacji „na mokro” mieszamy produkt z wodą do uzyskania odpowiedniej zawiesiny, za pomocą opryskiwacza plecakowego lub konewki aplikujemy około 4-5 gram na metr kwadratowy ściółki. W przypadku pryzmy obornika lub kompostu zalecamy wykonanie 2-3 otworów i wlew do pryzmy w ilości około 40-50 gramów na metr sześcienny produktu.
Aplikacja do kontenera do kompostowania to 4 gramy na dno kontenera oraz 4 gramy produktu na każdą nową warstwę.
W aplikacji „na sucho” możemy produkt zmieszać z mączką kamienną, piaskiem lub innym podobnym materiałem. Dawkowanie na ściółkę oraz pryzmy jest identyczne jak w przypadku płynnej formy produktu.
Przy wykonywaniu aplikacji opryskiwaczem plecakowym należy co pewien czas wstrząsnąć mieszaniną zapobiegając w ten sposób osadzaniu się Penergetic-u na dnie opryskiwacza.

Czy Penergetic-k można stosować łącznie z produktami do dezynfekcji?

Tak, w celu oszczędności czasu można zmieszać penergetic-k z produktami do dezynfekcji. Stosowanie Penergetic-k systematycznie wpływa na biologiczną aktywność i stabilizację środowiska, co wspiera higienę.
Zmniejszenie populacji much jest oznaką, że zachodzą procesy tlenowe, a środowisko ulega stabilizacji.
Jednym z efektów działania Penergetic-k jest stymulacja grzybów, które także biorą udział w procesie kompostowania. Grzyby, między innymi, produkują penicylinę, która jest naturalnym antybiotykiem i działa jak środek dezynfekujący.

Czy Penergetic-k może zaszkodzić zwierzętom?

Nie, Penergetic-k jest produktem bezpiecznym i nieszkodliwym dla zwierząt i ludzi. Nie wymaga specjalnych środków ostrożności podczas aplikacji. Kontakt zwierząt z produktem jak i ewentualne spożycie preparatu nie będzie miało negatywnych skutków dla zwierząt.

Dołącz do świata rzeczywistych efektów MaxProfit

Uwolnij potencjał Twoich upraw!

https://rolnictwo.agroconsult.pl/wp-content/themes/salient/css/fonts/svg/basic_tablet.svg
Zadzwoń

22 22 40 801

https://rolnictwo.agroconsult.pl/wp-content/themes/salient/css/fonts/svg/basic_mail_open_text.svg
Napisz

https://rolnictwo.agroconsult.pl/wp-content/themes/salient/css/fonts/svg/ecommerce_cart_content.svg
Odwiedź sklep

Polubmy się!

Obejrzyj film

Polubmy się

Bądź na bieżąco