penergetic-g

“Kożuch” na gnojowicy? Problem z osadami? Zatkane kanały gnojowe?

Dzięki Penergetic-g możesz temu przeciwdziałać. Gnojowica może być cennym nawozem, a jej prawidłowe przetwarzanie nie wymagać dużych nakładów czasu i pracy.

Upłynnia i ujednolica gnojowicę

Zmniejsza zawartość amoniaku w powietrzu

Ogranicza straty azotu

Likwiduje kożuchy i osady

penergetic-g

 Aktywator gnojowicy – stymuluje procesy w gnojowicy.

Penergetic-g – aktywator gnojowicy którego przeznaczeniem jest stymulacja prawidłowych procesów biologicznych zachodzących w gnojowicy. Penergetic-g wspiera rozwój bakterii tlenowych, redukując procesy gnicia ogranicza nieprzyjemny zapach. Zapobiega również utracie cennego dla roślin i dla rolnika azotu.
penergetic-g

Stosuj w:

penergetic-g

Chlewnie

penergetic-g

Obory

penergeic-g

Kurniki

Aktywator gnojowicy możesz stosować również w hodowli innych gatunków zwierząt. Zarówno w obiektach inwentarskich jak i zbiornikach gnojowicy. 

Zobacz efekty

penergetic-g
penergetic-g
penergetic-g

Aktywator gnojowicy – Penergetic g to skuteczna technologia poprawiająca klimat w chlewniach, oborach, kurnikach. Systematyczne stosowanie prowadzi do obniżenia zawartości amoniaku w
powietrzu, poprawy mikroklimatu, poprawy jakość strukturalnej oraz biologicznej
gnojowicy. Większa zawartość łatwo przyswajalnego azotu, łatwiejsza do
rozprowadzenia jednolita struktura gnojowicy podnosi znaczenie gnojowicy jako
naturalnego nawozu. Wspiera likwidację osadów i kożuchów poprzez aktywację
tlenowych procesów biologicznych.

Pytania i odpowiedzi:

Dla jakich zwierząt dedykowany jest aktywator gnojowicy Penergetic-g?

Aktywator gnojowicy – Penergetic-g jest produktem dedykowanym do różnego rodzaju gnojowicy. Zarówno do odchodów w tuczu trzody chlewnej, hodowli bydła, drobiu, czy też innych zwierząt inwentarskich.

Dlaczego warto stosować Penergetic-g?

Penergetic-g wpływa pozytywnie na klimat w chlewni, oborze, kurniku. Obniża zawartość amoniaku w powietrzu poprawiając stan zdrowia zwierząt. Zmniejszona zawartość amoniaku wpływa na polepszenie zdrowia zwierząt hodowlanych. Redukuje się między innymi efekt czerwonych oczu u trzody czy kaszel.
Jednolita konsystencja gnojowicy to nawet o 80% mniej czasu poświęconego na czyszczenie kanałów gnojnych czy wypompowywanie nawozu.

Jak dawkować Penergetic-g?

Dawkowanie Penergetic-g jest uzależnione od miejsca i celu podawania produktu.
W celu redukcji i rozkładu kożucha na zbiornikach gnojnych dawkujemy 2kg produktu na 100tyś. litrów. Jeśli do zbiornika będzie dopływała nowa gnojowica należy aplikować raz w tygodniu ilość proporcjonalną do ilości nowej gnojowicy.
W przypadku podawania produktu na kanał gnojne, czyli pod zwierzęta dawkujemy produkt w ilości 5g na dużą jednostkę przeliczeniową. Jest to zatem 5g produktu na 500 kg tuczników, drobiu czy bydła na tydzień hodowli.
Produkt należy aplikować do płynnej warstwy gnojowicy. W przypadku występowania kożucha należy wykonać otwory i wpompować rozpuszczony z wodą produkt pod wierzchnią stałą warstwę.
Jeśli istnieje możliwość techniczna, produkt można wymieszać z gnojowicą za pomocą mieszadła. Jeśli takiej ilości nie ma zaleca się aplikację rozpuszczonego w dużej ilości wody produktu w kilku miejscach na zbiorniku.

Czy penergetic-g poprawia właściwości gnojowicy jako nawozu?

Tak, zdecydowanie. Stosowanie preparatu redukuje straty azotu. Rośliny lepiej tolerują gnojowicę z Penergetic-g. W oparciu o analizy, ilość azotu wzrośnie o ok 300-600 gram na metr sześcienny gnojowicy. Aktywacja mineralizacji gleby skutkuje dostępnością składników pokarmowych dla roślin, jak również zapobiega ich utracie przez wypłukiwanie.

Czy Penergetic-g jest bezpieczny dla zwierząt inwentarskich?

Tak, Penergetic-g nie działa szkodliwie na organizmy żywe, zarówno inwentarskie, jak inne. Jest produktem w pełni bezpiecznym również dla ludzi i środowiska naturalnego.

Po jakim czasie preparat zaczyna działać?

Preparat penergetic-g rozpoczyna działanie w gnojowicy już od momentu aplikacji. Dające się zauważyć gołym okiem efekty pojawiają się najczęściej po około 3-4 tygodniach od aplikacji. Czas działania produktu jest uzależniony od stanu początkowego gnojowicy czy skażenia chemicznego.

Masz pytanie?

https://rolnictwo.agroconsult.pl/wp-content/themes/salient/css/fonts/svg/basic_tablet.svg

https://rolnictwo.agroconsult.pl/wp-content/themes/salient/css/fonts/svg/basic_mail_open_text.svg

22 22 40 801

Wybierz swój region

agroconsult
Obejrzyj film

Polubmy się

Bądź na bieżąco

Artykuły wybrane dla Ciebie:

Penergetic g – aplikajca

Zobacz jak stosować Penergetic g, aplikacja, dawkowanie, przeznaczenie.

Rozkład resztek pożniwnych

Wsparcie mikroorganizmów glebowych i procesów humifikacyjnych

Bezpłatna analiza wody

Przebadaj z nami swoją wodę. Świadoma ochrona roślin.