Narodowe Wyzwania w Rolnictwie! - Agroconsult - Rolnictwo
Aktualnosci

Narodowe Wyzwania w Rolnictwie!

By 28 listopada 2016 No Comments

Miniony wtorek 22.11.2016 r.  upłynął pod znakiem dyskusji o wyzwaniach jakie czekają rolnictwo w najbliższym czasie. Kilkuset rolników, przedstawiciele świata nauki, firmy branży rolniczej, przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i instytucji rolniczych oraz My z innowacyjnymi, inteligentnymi technologiami dostosowanymi do potrzeb i możliwości rolników.

Maciej Maciejewski o optymalizacji zużycia N w produkcji roślinnej. Innowacyjne rozwiązania niosące realne oszczędności w nakładach finansowych ponoszonych na produkcję roślinną to przyszłość i szansa dla rolnictwa.

Nowoczesne i dochodowe rolnictwo często wymaga podejmowania odważnych decyzji. By budować opłacalność i podnosić konkurencyjność na rynku rolnym nie można pozwolić sobie na zostawanie w tyle.

Współczesne rolnictwo, to rolnictwo które musi zwracać szczególną uwagę na koszty produkcji. Prelegenci często poruszali ten problem ukazując go w różnych ujęciach. Zrównoważone nawożenie, dbałość o żyzność gleby, zagospodarowanie resztek pożniwnych, podnoszenie skuteczności zabiegów ochrony roślin powinny stać się elementami stałej praktyki dla każdego producenta nastawionego na sukces.

Tym bardziej jest nam miło, że mogliśmy zainteresować tak wielu świetnych rolników nowymi technologiami stworzonymi właśnie dla nich. Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, jak ważne, istotne jest ot co robimy wspólnie z Wami budując silny i stabilny świat zrównoważonego rolnictwa.